• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Eyüp Sultan Merkez Camii Köln Gezisi

Eyüp Sultan Merkez Camii Köln'e Gezi Düzenledi

21.04.2018 Cumartesi günü Eyüp Sultan Merkez Camii İmam Hatibi Mahmut ARSLAN tarafından organize edilerek Camii cemeati ve talebeleri olarak 50 kişi ile Köln Merkez Camii ziyaretine gidildi. Camiye varıldığında camii rehberi tarafından caminin yapımı ile ilgili bilgilrin yanında caminin duvarlarında yazılmış ayetler hakkında da bilgi verildi.
Eyüp Sultan Merkez Camii imam Hatibi Mahmut ARSLAN tarafından Camii içinde bulunan Selçuklu motifleri hakkında bilgi verilmekle birlikte camii duvarlarında yazılmış olan ayetlerin anlam ve tefsiri üzerinde bilgilendirilme yapıldı. 
İmam hatip Mahmut Arslan tarafından yapılan bir program ile Talebelerden Camide Cuma hutbesini verip Cuma namazını kıldıran talebelere 50€ hediyeleri ile birlikte iftihar belgeleride verilerek onurlandırıldı. 
Ayrıca Stuttgart 9. Bölgede Bilgi yarışmasında, Kur'an-ı Kerimi Güzel okuma yarışmasında, Hutbe okuma yarışmasında ve Ezanı güzel okuma yarışmasında Eyüp Sultan Merkez Camii ni temsil ederek dereceye giren talebelere iftihar belgesi, takdir belgesi ve teşekkür belgeleri verilerek onurlandırıldılar.
Öğle namazı KÖLN merkez camiisinde eda edildikten sonra Hiristiyanlığın Katolik mezhebinin ibadet etmesi için yapımına 1248 yılında başlanan ve yapımı 632 yıl süren ve 1880 yılında hizmete açılmış olan ve Gotik tarzda yapılmış olan 157 m yüksekliğinde 7000 metrekare üzerine inşa edilen KÖLN Katedrali gezilmeye gidildi. 
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
216 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET