• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATAŞEMİZ
MUSA UZUN
SİTE HARİTASI
TAKVİM
ÜYE GİRİŞİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret185595

EPPİNGEN’DE 5-10 YAŞ ARASI 80 ÇOCUK İLE ‘’ GELENEKTEN GELECEĞE TEKNE ORUCU’’ PROGRAMI

DITIB Eppingen Mevlana Cami oruca yeni başlayan çocuklar için ‘gelenekten geleceğe tekne orucu’ programı gerçekleştirdi.

Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliği’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren  DITIB Eppingen Mevlana Cami, Din Görevlisi Mustafa YANAR’ın organizesi ile ilk defa, oruca yeni başlayan çocuklar için ‘gelenekten geleceğe tekne orucu’ programı gerçekleştirdi.İlginin bir hayli yoğun olduğu programa 5-10 yaş arası 80 çocuk katıldı. Küçük yaştaki çocukların oruç ibadeti ile severek tanışması  ve kendi kültürlerini daha iyi tanıyabilmeleri için hazırlanan programda kültürel mirasımızda büyük yeri olan Nasrettin Hoca , Ramazan davulcusu  ve Ramazan  şerbetçisi  gibi minik çocukların dikkatini çekebilecek aktivitelere yer verildi.

Din Görevlisi  Mustafa YANAR  programda yaptığı konuşmada Ramazandan,tekne orucundan  ve genel olarak oruç ibadetinden bahsederek ‘ şu anda önünüzde bir sürü yemek var ama siz onu sırf Allah’ın rızası için yemiyorsunuz.Sizin minicik yüreğinizde kocaman bir iman var.İnşallah cennete  sadece oruçluların girebileceği  reyyan kapısından geçerek girenlerden olursunuz . Allah orucunuzu kabul etsin ‘ dedi.Nasrettin Hocanın fıkralarıyla, Ramazan davulcusunun manileriyle ve Razaman şerbetçisinin tatlı şerbetiyle renklenen tekne orucu programında,okunan ezan ve ardından yapılan dua ile yarım gün tutulan oruçlar açıldı.Tekne orucu tutan  80 minik yavruya cemiyet başkanı Erkan ÇETİNKAYA tarafından çeşitli  hediyeler verilmesiyle program son buldu.

336 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET