• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATAŞEMİZ
MUSA UZUN
SİTE HARİTASI
TAKVİM
ÜYE GİRİŞİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret147346

Laichingen Alb Mevlana Camii' nde "5 Vakit Namazımı Camide Kılıyorum" Yarışması

Laichingen Alb Mevlana Camii' nde 2 haftalık tatil döneminin Ramazan Ayına denk gelmesi dolayısıyla, 7-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik "5 Vakit Namazımı Camide Kılıyorum" yarışması düzenlendi.

Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde hizmet vermekte olan Laichingen Alb Mevlana Camii' nde 2 haftalık tatil döneminin Ramazan Ayına denk gelmesi dolayısıyla, 7-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik "5 Vakit Namazımı Camide Kılıyorum" yarışması düzenlendi. 

Din Görevlisi Cengiz ORUÇ' un organize ettiği ve camii dernek yönetimin destek verdiği program Kadir Gecesi düzenlenen ödül töreni ile son buldu. Ödül töreninde konuşan dernek başkanı Sayın Halil DİNÇ " Bu program dolayısıyla Sabah Namazı başta olmak üzere diğer bütün vakit namazları ve mukabele okumaları kalabalık bir cemaatle idrak edildi. Bu sebeple çocuklarımız ödüllerin en güzellerini fazlasıyla hak ettiler. Bu programın gerçekleşmesini sağlayan Hocamız Cengiz ORUÇ' a çok teşekkür ederim.

"Din görevlisi Cengiz ORUÇ " Bu programın asıl amacının; Bir mektep olan "Ramazan Ayı Okulunda" isteğimiz zaman aile fertleri ile birlikte sabah namazını, öğle namazını, mukabeleyi, ikindi ve teravih namazlarını camide eda edebileceğimizi öğretti. Bu sebeple tüm namaz vakitleri çocuklarımızın öncülüğünde kalabalık bir şekilde kılındı hepinize teşekkür ederim. Özellikle dernek yönetimimize bu programa verdikleri destekten dolayı çok ama çok teşekkür ederim." dedi.

Her vakit karşılığında topladıkları puanlar sonucunda ilk 3 e giren öğrencilere tablet, 4. olana 100 euro ve katılan diğer tüm çocuklara hediye verilirken ayrıca dernek yönetimi bu ve önceki tüm programlarda çokça emek veren Cengiz Oruç' u da unutmayarak hocalarına da hediye takdim ettiler. ​

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
145 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET