• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATAŞEMİZ
MUSA UZUN
SİTE HARİTASI
TAKVİM
ÜYE GİRİŞİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret149545

Kirchdorf Bilali Habeşi Camiinden Kudüs Ziyareti

Kirchdorf Bilali Habeşi Camii Din Görevlisi ve Cemaatiyle Kudüs'e bir ziyaret gerçekleştirdi.


DITIB Kirchdorf Bilali Habeşi Camii Din Görevlisi Nevzat Eyüp cemaatiyle birlikte ,DITIB Desteği ve Net Turizm işbirliğiyle  Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs'ü Şerife ziyaret gerçekleştirdi.Medine ve Istanbulun kardeş şehrine yapılan bu yolculuk 30 Ekim -03 Kasım 2018  tarihleri arasında olup Kirchdorf Camii önüne gelen otöbüsle başladı.
      Stuttgart -İstanbul oradanda Telaviv 'e uçakla yapılan yolculuğun  çok verimli geçtiğini anlatan din görevlisi Nevzat Eyüp : 'Mescidi Aksa dünya üzerinde insan eli ile inşa edilen ikinci mesciddir.İlk mescidin ise  Mescidi Haram olduğu malumdur.Peygamberimiz(sav):"Oraya gidin ve içinde namaz kılın,eğer gidemezseniz ve içinde namaz kılamazsanız kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytin yağı gönderin,"buyurmuşlardır.Hamdolsun bize gitmek ve içinde namaz kılmak nasib   oldu dedi ve sözlerine şöyle devam etti; ''Kudüs müslümanların,yahudilerin ve hristiyanların önem verdiği bir şehirdir.
       Müslümanlar için önemli çünkü;ilk kıblemiz ,ayrıca Peygamber Efendimiz  Miraç'a buradan çıktı ve ecdadımız 400 yıl hizmette bulundu.
       Yahudiler için önemli çünkü;Sırat köprüsünün Zeydin dağına kurulacak olması,Arzı Mev'ud yani vaad edilmiş topraklar olması ve daha birçok önemli inanış.
      Hrisyanlar için ise:Hz İsa bu bölgede dünyaya geldi ,yaşadı ve son günlerini Kudüste geçirdi .Kıyamet kilisesinin burada olması..
       Ayrıca bu topraklar Hz İbrahim,Hz İshak ,Hz Yakup,Hz Yusuf Hz,Musa Hz İsa gibi çok peygamberin ve Hz Meryem' in yaşadığı bereketli topraklardır.      
       KUDÜS'e bir kezde olsa her müslümanın gitmesi en büyük arzumdur.'' dedi

122 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET