• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATAŞEMİZ
MUSA UZUN
SİTE HARİTASI
TAKVİM
ÜYE GİRİŞİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret185595

1. BÖLGE DERNEKLERİ SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ

15 Camiden Oluşan 1. Bölge Dernekleri Gençler Arası Siyer-i Nebi Yarışması Düzenledi

Stutgart Din Hizmetleri Ataşeliğimiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve 15 camiden oluşan DITIB 1. Bölge Dernekleri Mevlid-i Nebi haftası kapsamında,gençlerin dikkatini Peygamber Efendimize (sav) çekmek ve O’nun hayatını daha iyi öğrenmelerini sağlamak amacıyla 1.Bölge gençleri arasında ödüllü ‘Siyer-i Nebi’ yarışması düzenledi. Yaş seviyelerine göre iki yaş kategorisinde düzenlenen yarışmaya 25 yaşın altında 60’a yakın gencimiz katıldı.

    Oberstenfeld cemiyetinin ev sahipliğinde gerçekleşen yarışmaya çok sayıda cemaat de izleyici olarak katıldı.Yatsı namazının cemaatle kılınmasının ardından başlayan ve kıran kırana geçen siyer yarışmasında birinciler ve dereceye girenler eleme soruları neticesinde belirlenebildi.Peygamberimizin hayatının her alanı ile ilgili sorulan sorulara verilen cevaplar birincileri belirleme konusunda yarışma komisyonunun oldukça zorlanmasına sebep oldu.Oldukça renkli ve verimli geçen yarışma neticesinde 15 yaş üstü kategorisinde Hemmingen Cemiyetinden katılan gencimiz birinci, Oberstenfeld Cemiyeti gençleri ikinci, Eppingen Cemiyeti gençleri üçünçü oldu. 15 yaş altı kategorisinde ise birinciliği Erdmannhausen Cemiyeti alırken ikinci Eppingen üçüncü ise Oberstenfeld cemiyeti gençleri oldu.

    Dereceye giren ve yarışmaya katılan bütün gençlere cemiyetler tafarından ödül verildi.Yarışma ev sahibi derneğin ikramı ile son buldu.


301 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET