• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATAŞEMİZ
MUSA UZUN
SİTE HARİTASI
TAKVİM
ÜYE GİRİŞİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret185599

1. BÖLGE DERNEKLERİ MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI DÜZENLEDİ

Programa çok sayıda vatandaş katıldı

    Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliği bünyesinde faaliyetlerini sürdüren DITIB 1. Bölge dernekleri ‘Mevlid-i Nebi Hz. Peygamber ve Gençlik’ programında bir araya geldiler. 15 camiden oluşan 1. Bölge derneklerininin din görevlileri tarafından organize edilen program Güglingen cemiyetinin salonunda gerçekleştirildi.Programa DITIB Würtemberg Eyalet Birliği başkanı ve üyeleri,din görevlileri,dernek başkanları,gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program din görevlileri tarafından okunan ilahiler,naatlar,şiirler ve kasidelerle devam etti.Program boyunca Peygamberimiz (sav)’e salavatlar getirildi. ’Hz.Peygamber ve Gençlik’ temalı programda  Peygamberimizin gençlere verdiği önem bir konferansla anlatıldı.

    Programın son kısmında 1.Bölge derneklerinin 15 cemiyetin gençleri arasında yapmış olduğu ‘Siyeri-i Nebi’ yarışmasının ödül töreni de gerçekleştirildi. Yarışmada dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm gençlere ödülleri dernek başkanları tarafından takdim edildi.

    Mevlid-i Nebi programı 1. Bölge derneklerinin yemek ikramı ile sona erdi.


294 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET