• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATAŞEMİZ
MUSA UZUN
SİTE HARİTASI
TAKVİM
ÜYE GİRİŞİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret185597

OBERSTENFELD SELİMİYE CAMİİ AFRİKA'DA SU KUYUSU AÇTIRDI

Güneş enerjisiyle çalışan ve 15 ton kapasiteli su deposu olan kuyu Selimiye Cami cemaatinin yardımlarıyla açıldı.

Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliği’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Oberstenfeld  Selimiye Camii,  din görevlisi Ümit Yalçın ve dernek başkanı Halim Kasımoğlu öncülüğünde büyük bir hayır hizmetine imza attı.Afrika'nın kurak olan bölgelerinden biri olan ve yerel halkın içme suyuna bile ulaşamadığı Togo’nun Afarde bölgesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile güneş enerji sistemi ile çalışan büyük bir su kuyusu açtırdı. Bölgedeki su ihtiyacını büyük oranda karşılaması beklenen su kuyusu Oberstenfeld Camii cemaatinin el ve gönül birliği neticesinde açıldı.

Dernek başkanı ile birlikte bu hayır yarışına öncü olan Oberstenfeld Camii din görevlisi Ümit Yalçın “Türkiye Diyanet Vakfımızın "Bir Damla Hayat" Su kuyusu projesine katılarak Afrika Togo'da Su kuyumuzun açılışını gerçekleştirdik.Bizim kadirşinas milletimiz dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahibi mazlum kimselere yardımcı olmayı kendine bir vazife bilmiştir. Bu bilinçle Afrika'da temiz suya ulaşamayan kardeşlerimize de cemaatimiz ile birlikte yardımcı olmaya çalıştık. Peygamberimiz (sav) buyuruyor ki “Kim Müslüman bir kardeşinin ihtiyacını giderirse Allah da kıyamet günü onun bir ihtiyacını giderir” bu bilinçle bu hayır çeşmesine katkıda bulunan tüm cemaatimize orada bulunan kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum. Allah milletimize bu gibi daha nice hizmetler yapabilmeyi nasip eylesin” deei. DİTİB Oberstenfeld Selimiye Camii başkanı Halim Kasımoğlu da bu hayır hizmeti için başta cami cemaati olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Togo’nun Başkentine 385 Km uzaklıktaki Afarde Bölgesinde açılan su kuyusunun 15 Ton kapasiteli su deposu mevcut. Ayrıca su kuyusu güneş enerji panelli olup oradaki halka uzun bir süre hizmet vermesi beklenmektedir .305 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET