• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATAŞEMİZ
MUSA UZUN
SİTE HARİTASI
TAKVİM
ÜYE GİRİŞİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret164028

1.BÖLGE GENÇLİK BULUŞMASI

1.Bölge Gençlik Buluşması Ditib Erdmannhausen Derneği Ev Sahipliğinde Düzenlendi

03.05.2019 Cuma akşamı, Ataşeliğimiz bünyesinde faaliyet gösteren 15 Dernek ve cemiyetin katılımıyla yapılan 1.Bölge Gençlik Buluşması Ditib Erdmannhausen Derneği tarafından organize edildi.
Program, Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı.Ardından Erdmannhausen öğrencilerinden  Yusuf Taha Yıldız tarafından Kur'an-ı Kerim tilâvet edildi.

Ditib Erdmannhausen Derneği Gençlik Başkanı Yunus KAHRAMAN ,Dernek Başkanı Ali KABLAN,Din Görevlisi Veli BOYUN ve Stuttgart Din Hizmetleri Ataşesi  Sayın Musa UZUN tarafından  selamlama ve teşekkür konuşmaları yapıldı.
İstiklâl Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy'u tanıma ve anlama, eserlerindeki vatan,millet,bayrak gibi milli  ve manevi duyguların yeni nesillere aktarılması, ışık tutması ve yön vermesi konusunda gençlerin bilgilendirildiği program oldukça yoğun katılımla gerçekleştirildi. Gençlere yönelik olarak hazırlanan programın sunumunu da Ditib Erdmannhausen Gençliği yaptı.
Ayrıca Ditib Erdmannhausen Derneği Öğrecilerinden bölge ve eyalet yarışmalarında derceye giren Tuncay Meral ve Mücahit Kerem Coşkun'a Ataşemiz tarafından hediyeleri verildi.
Şiirlerle,sunumlarla,gençlerin enerjileriyle dolu dolu geçen program ev sahibi cemiyetin yemek ikramı ile sona erdi.

287 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET