• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATAŞEMİZ
MUSA UZUN
SİTE HARİTASI
TAKVİM
ÜYE GİRİŞİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret195812

DİN GÖREVLİLERİ SEMİNERİ YAPILDI

Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliğinin Düzenlediği
Almanya da Din Eğitimi Açısından Cami Hizmetleri ve Günümüz Dini Akımları İstişare ve Değerlendirme Semineri Reutlingende Yapıldı
 
04.11.14 saat 09:30’da Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başlayan proğram, Stuttgart Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Bilal DOĞAN’ın açılış konuşması, Din Hizmetleri Müşavir Vekili Suat OKUYAN’ın Protokol konuşması, Ditib Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Bekir ALBOĞA’nın Kiliseler ve Diğer Siyasi Sosyal Çevrelerle İletişimde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar konulu sunumuyla devam etti.

 
Üç gün süren seminerde; Almanya’da İslam Düşmanlığı, Ayrımcılık ve Körükleyen Unsurlar, Camilere yönelik saldırılar ve tedbirler, Camilerde Kadınlara Yönelik Din Eğitimi; Sorunlar, Beklentiler ve Metotlar, Kur’an-ı Kerim, cüz ve ezber eğitiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, Camilerde inanç, ibadet ve ahlak eğitiminde yeni metot arayışları, konularında, alanlarında uzman değerli hocalarımız tarafından sunumlar yapıldı.

 
Stuttgart Eğitim Ataşesi Zeynel Abidin Karagöz, Eyaletimizde Türkçe Dil Dersleri ve İslam Din Derslerinin Durumu ile ilgili güncel bilgiler paylaştılar. Düseldorf Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ilıkkan, Alman Kamuoyunun İslam algısında günümüz dini cemaatlerinin rolü, Ditib Görevlisi Ayten Kılıçarslan, Dini Cemaat Kütüğü ve Ana Sınıf Çocuklarına Değerler Eğitimi(Kindermoschee) konulu sunumlarını yaptılar.

 
Ayrıca Gençlik Dairesi(Jugendamt) Yetkilileri örnek vakalarla gençlerin sorunları ve  Gençlik Dairesi(Jugendamt) nin çalışma sistemini anlattılar.Geleneksel Kır Otelinde, iki geceyi samimi bir ortamda, birlikte geçiren 126 Din Görevlisi, Din Görevlilerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri, Aile Proplemleri, Gençlerin ve Çocukların daha iyi eğitilmesi için tecrübe paylaşımında bulundular. Akşamları düzenlenen sıra gecesi eğlenceleri ile stres atan Din Görevlileri 06. 11.14 saat 15:30’da Stuttgart Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Bilal DOĞAN’ın değerlendirme ve kapanış konusmasının ardından daha iyi motive olmuş bir şekilde görev yerlerine döndüler.
 


2791 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET