• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATAŞEMİZ
MUSA UZUN
SİTE HARİTASI
TAKVİM
ÜYE GİRİŞİ
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret200218

“Bilinçli aile duyarlı gençlik” konulu konferans düzenledi

Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliğine baglı DITIB - Eyüp Sultan Camii Bad Saulgau ve Heilbronn Merkez Camii derneklerince Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından “Bilinçli aile duyarlı gençlik” konulu konferans düzenledi

     Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliğine baglı DITIB - Eyüp Sultan Camii Bad Saulgau ve Heilbronn Merkez Camii dernekleri tarafından Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından “Bilinçli aile duyarlı gençlik” konulu konferans düzenledi.

Stuttgart Din Hizmetleri Ataşesı Dr Bilal DOGAN ın açılış konusmalarını yaptıgı programlara katılım yogun oldu.

Kocatepe Camii İmamı Hafız Adem Kemaneci Hoca da Kuran tilavetiyle programa renk kattı. Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa ailelerin de ilgisi yoğun oldu. Aslanhan, aile içerisinde eş ve çocuklarla yaşanan en büyük problemin iletişim olduğunu belirterek, “İletişimde yaşadığımız en büyük problem iletişim kurmak ve dil problemi. Konuşuyorsunuz karşınızdaki duyuyor. Oysa gönülden gönüle iletişim olduğu zaman bütün sorunlar çözülüyor. Anne, baba yavrusuna gönlünü kapatmış, sadece söylüyor ve söyleniyor. Karşı tarafta duymak istediği kadar duyuyor. Ama sağlıklı ya da gönülden gönüle iletişim kurulmadığı için problem yaşıyoruz” dedi. Aslanhan, anne ve babanın güzel ahlaklı olmasının çocuklarının güzel ahlaklı olmasını sağladığını bildirdi.

 

Aslanhan, “Yeryüzünde yaşayan bütün insanlar bu hayatta mutlu ve başarılı olmak istiyorlar.Sabah erken kalkıyor, gün boyu çalışıyor, yoruluyoruz. Öğrenciler derslerle, hocalarıyla, aileleriyle boğuşuyorlar. Büyükler hanımlarla beylerle boğuşuyorlar. Ama akşam başımızı yastığa koyduğumuzda geçirdiğimiz aylara, yıllara baktığımızda pekte mutlu olmadığımızı görüyoruz. Oysa bugün insanlar geçmişe göre daha çok para kazanıyorlar, ama bugün hepimiz geçmişe göre daha mutsusuz. Geçmişe göre daha büyük ve lüks evlerde oturuyoruz ama mutsuzuz. Günümüzde evlerimizde artık ikişer üçer televizyon var. Misafirlikler bile dizilere göre belirleniyor. Misafirlikten ayrılışlar Reklam aralarına göre yapılıyor.” diye konuştu.
Ailelere çocuklarına helal lokma yedirmeleri konusunda uyarılarda bulunan Aslanhan, Hoca Efendi Mehmet Zahit Kotku’nun “Lokma geldiği yere hizmet eder.” Sözünü hatırlatarak, haramdan gelen lokmanın harama, helalden lokmanın ise helale hizmet edeceğini söyledi.

1418 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SAAT
CANLI YAYIN
DERGİLER
 
 
DİLEK VE ŞİKAYET